За нас

За Демак

НингбоДеамакИнтелигентна технологија Co., Ltd.

Основана е во 2016 година. Тоа е извор на производство што се фокусира на истражување и развој, производство, продажба и сервис на индукциски светла за човечко тело, креативни ноќни светла, светла во кабинетот, светла за биро за заштита на очите, светла за звучници со Bluetooth итн. претпријатие.

Компанијата моментално има околу 100 вработени, тим за истражување и развој од повеќе од 10 луѓе и има голем број патенти за дизајнерски изум;
Постоечката површина на фабриката е повеќе од 2.000 квадратни метри, и 4 линии за производство, склопување и пакување, како и разновидна полуавтоматска опрема за производство и професионална опрема за тестирање на LED.

Основана
+
Извонреден талент
R & D
Површина на фабриката

Што правиме

Како одговор на жестоката пазарна конкуренција, компанијата има тим за истражување и развој кој брзо реагира, кој може да им обезбеди на клиентите OEM/ODM;

Има искуство со истражување и развој, производство и контрола на квалитетот со строга контрола на секоја врска, и строго работи во согласност со системот за управување со квалитет ISO9001. Во исто време, компанијата има напреден и флексибилен систем за управување со синџирот на снабдување во текот на целиот процес до придружба обезбедување на висококвалитетни и флексибилни производи.

Со услужниот принцип на „самоелиминација, потрага по извонредност и континуирано надминување на очекувањата на клиентите“, ја освоивме довербата и пофалбите на клиентите со висок квалитет, висока ефикасност и висококонкурентна цена и систем за услуги по продажбата.

1

Ултразвучна машина за заварување

_S7A0184

Работа на склопната линија

Работа на склопната линија

-(2)

Магацин

Култура на компанијата

Придржувајќи се до: „Технолошките иновации носат подобар живот, фокусирајќи се на квалитетот за да ја придобијат довербата на корисниците“, Ningbo Dimeike Intelligent Technology Co., Ltd. ќе продолжи да им обезбедува на клиентите економични производи.

Зошто да не изберете нас?

Патент

Сите патенти на нашите производи.

Искуство

Богато искуство во OEM и ODM услугите (вклучувајќи и производство на мувла, обликување со инјектирање).

Сертификати

CE, RoHS, FCC, сертификација, ISO 9001 сертификат и BSCI сертификат.

Обезбедување на квалитет

Тест за стареење на 100% масовно производство, 100% проверка на материјалот, 100% функционален тест.

Гарантен сервис

Едногодишна гаранција и доживотна постпродажна услуга.

Обезбедете поддршка

Обезбедете редовни технички информации и поддршка за техничка обука.

Оддел за истражување и развој

Тимот за истражување и развој вклучува електронски инженери, структурни инженери и дизајнери на изглед.

Модерен синџир на производство

Работилница за напредна автоматска опрема за производство, работилница за склопување на производство, област за пакување за производство.

Сертификат

 • Сертификат (2)
 • Сертификат (1)
 • Сертификат (12)
 • Сертификат (11)
 • Сертификат (10)
 • Сертификат (9)
 • Сертификат (8)
 • Сертификат (7)
 • Сертификат (6)
 • Сертификат (5)
 • Сертификат (4)
 • Сертификат (3)
 • Сертификат (2)
 • Сертификат (1)
 • Сертификат (12)
 • Сертификат (11)
 • Сертификат (10)
 • Сертификат (9)
 • Сертификат (8)
 • Сертификат (7)
 • Сертификат (6)
 • Сертификат (5)
 • 2016 година
  Одевме напред.
 • 2017 година
  Зајакнување и подобрување на системот за управување со работилницата
 • 2018 година
  Бројот на вработени е зголемен од повеќе од 20 на повеќе од 100, а бројот на производни линии од 2 на 4.
 • 2019 година
  Истражување и развој на иновации на производи, експлозивни модели, созреваат и го шират пазарот
 • 2020 година
  Организациската структура на компанијата е многу прилагодена.Основањето на различни оддели, меѓу кои тимот за истражување и развој е проширен од две или три лица на повеќе од десет лица, производствената работилница е зголемена на 6 монтажни линии, персоналот е зголемен на 200+ луѓе, а фабриката областа е проширена на повеќе од 3000 квадратни метри.
 • 2021 година
  Епидемијата го погодува светот, а големите и малите компании си помагаат себеси, а ние се стабилизираме.
 • 2022 година
  Цел: добро познати во индустријата, иновации и подобри производи и збогатување на животот на корисниците.

Канцелариско опкружување

Канцелариско опкружување
Канцелариско опкружување2
Канцелариско опкружување3
Канцелариско опкружување4
Канцелариско опкружување5
Канцелариско опкружување5 (2)
Канцелариско опкружување6
Канцелариско опкружување7

Фабричка средина

Фабричко опкружување (6)
Фабричко опкружување (3)
Фабричко опкружување (4)
Фабричко опкружување (5)
Фабричка средина (2)
Фабричка средина (1)
Фабричка средина (7)
Фабричко опкружување (8)